Detské ihrisko

[For english version, click here.]

Detské ihrisko by sme radi postavili pre naše deti a mládež. Obsahovať by mal štandardné komponenty (preliezky, pieskovisko, hojdačky, šmýkačku a pod…). Inšpirovať sme sa nechali aj inde realizovanými projektmi.

Projekt detského ihriska mohol vzniknúť vďaka mnohostrannej podpore. Komunitná nadácia Veľký Šariš (sponzor pivovary Topvar) nám cez neziskovú organizáciu ProEnviro odsúhlasila sumu 1394 €.  Taktiež, zorganizovaná bola zbierka v USA – potomkovia A. P. Bugoša (ktorý začiatkom 20. storočia odišiel hľadať štastie za veľkú mláku) a niekoľko ďalších dobrodincov. (Kliknite sem pre zobrazenie celého zoznamu.) Celková vyzbieraná suma 3000 $. 100 € venovala MVDr. Benediktiova z Agros Červenica (kúpená bola fólia na klzisko). Združenie vlastníkov lesných pozemkov a urbariátu Lúčina venovalo drevo (celé smreky) na konštrukciu preliezok. P. Firkaľ venoval dosky na mantinely na klzisko.

Očakávame ďalšiu pomoc, najmä formou dobrovoľníckej práce od domácich občanov.

Veľmi sa na realizáciu projektu tešíme a ďakujeme za doterajšiu podporu.

Zatiaľ teda fotky zo zimného šantenia. Je potešujúce, že klzisko využíva veľmi široké spektrum vekových kategórií. Asi najobľúbenejšie sú večerné zápasy (aj “medziobcové” proti Červenici) pri umelom osvetlení.

11.4.2012 – začali sme s pílením dreva na požadované rozmery a jeho odkôrovaním.

14.4.2012

Dnes sa uskutočnila prvá spoločná brigáda: bolo potrebné odkopať plochy okolo preliezok a hojdačiek, ktoré budú vysypané jemným štrkom – za účelom “mäkkého” pristátia pri prípadnom páde. Zišlo sa nás 14 chlapcov a chlapov a trvalo nám to cca o 9 do 14. Krátko som predstavil zámer a plánik a chlapi začali odkopávať potrebné kubíky hliny. Veľmi chcem poďakovať všetkým zúčastneným dobrovoľníkom (Stano Hadvižďák, Janko Marcin, Pali Hadviždžák, Laci Kozubjak, Marek Nadzon, Pali + Samko Grešovci, Ľubo Jenčo, Peter Kovaľ, Ondrej Pačay, Adam Dujčák, Gero + Egid Mitaľovci, Roman Chovanec) . Vykopaná hlina a tráva bola zároveň použitá na zatrávnenie futbalového ihriska. Som rád, že sa veľa spravilo no zároveň to bola aj príjemná príležitosť stráviť spoločný čas.

Uskutočnila sa aj druhá brigáda na výstavbu detského ihriska na pažníku. Opäť sa zišlo asi okolo 6 ľudí. Mackovci požičali hobľovačku a chlapi mi nahobľovali množstvo dosiek na rôzne konštrukčné komponenty. Na tretiu brigádu prišlo len kopec detí a dve žienky, ktoré všetko farebne ponatierali. Na tomto mieste musím vysloviť veľkú vďaka Lacimu Kozubjakovi, za ochotu, čas a pomoc, ktorú mimo pracovného času VPP a bezodplatne poskytol.

Comments are closed.